Kocyk bawełniany dla niemowlaka – must-have w wyprawce

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie. Jednym z elementów przygotowań do przyjęcia nowego członka rodziny jest kompletowanie wyprawki. To wszystkie rzeczy, których maluch będzie potrzebował w pierwszych miesiącach życia. Na liście niezbędnych akcesoriów obowiązkowo powinien znaleźć się miękki, bawełniany kocyk. Jak wybrać ten najlepszy dla maluszka? Gdzie szukać tekstyliów odpowiednich dla niemowlaka?

Dlaczego kocyk z bawełny to najlepsza opcja?

Tekstylia otaczające niemowlę muszą spełniać szczególne wymagania. Nie mogą być szorstkie czy nieprzyjemne w dotyku, bo z dużym prawdopodobieństwem podrażnią bardzo wrażliwą skórę noworodka. Najlepiej, by były wykonane z naturalnego, antyalergicznego i oddychającego materiału, by były miękkie i delikatne.
W przypadku kocyka świetnym wyborem jest bawełna. To materiał pochodzenia naturalnego, bardzo wytrzymały i odporny na częste pranie, a jednocześnie cechujący się miękkością. Kocyk bawełniany dla niemowlaka nie blokuje przepływu powietrza i nie powoduje przegrzewania się maluszka, nadaje się na każdą porę roku.

Który kocyk bawełniany dla niemowlaka wybrać?

Kocyki bawełniane dla niemowląt cieszą się ogromną popularnością. Łączą miękkość z trwałością, z powodzeniem służą przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości i zachowując ładny wygląd. Sklepy oferują ogromny wybór kocyków niemowlęcych wykonanych z tego naturalnego materiału.

Jak wybrać odpowiedni? Po pierwsze, warto upewnić się, że skład kocyka to w stu procentach bawełna, bez żadnych domieszek. Po drugie, kocyki bawełniane mają różną grubość – od delikatnego muślinu, po grubsze, ciepłe nakrycia zimowe. Najlepiej wyposażyć się w dwie wersje okrycia – na cieplejszą i chłodniejszą część roku. Podczas zakupów trzeba też upewnić się, że kocyk jest przyjemny w dotyku, że nie gryzie, ma delikatną fakturę, a także, że sprawia wrażenie solidnego i jest starannie wykończony.

Gdzie szukać dobrej jakości kocyków niemowlęcych?

Kocyk bawełniany dla niemowlaka w sklepie MrBobas można kupić o każdej porze dnia i nocy, dlatego najlepiej wybierać sklepy cieszące się dobrą renomą, współpracujące z godnymi zaufania producentami wykorzystującymi dobrej jakości, ekologiczną bawełnę.

W takich miejscach można też liczyć na największy wybór, jeśli chodzi o wielkości kocyków, grubość, a wreszcie: kolory i wzornictwo. Kocyk będzie więc nie tylko ciepły i przyjemny w dotyku, ale też atrakcyjny wizualnie, co z pewnością doceni dorastający maluch. Motywy typu zwierzątka czy postacie z bajek na pewno wzbudzą jego zainteresowanie.