Zabawki sensoryczne- produkt, który tak samo cieszy zarówno chłopców, jak i dziewczynki

Zabawki sensoryczne mogą być nie tylko doskonałą zachętą do odkrywania świata, lecz także stanowić wymarzony prezent gwiazdkowy, na który czeka się cały rok.

Jakie zabawki sensoryczne są odpowiednie dla chłopców?

Mali chłopcy przepadają za wszelkiego rodzaju piłkami i okrągłymi przedmiotami. Świecące piłeczki można nie tylko brać do ręki, się im przyglądać czy słuchać płynących z nich melodyjek. Można je również kopać, turlać po ziemi lub użyć ich jako pocisków służących do trafienia konkretnego celu. Na przykład kręgli plastikowych czy klocków.

Chłopcy pałają sympatią również do wszelkiej maści klocków czy interaktywnych samochodzików. Mogą się nimi bawić bez cienia znużenia oraz przesycenia niemal każdego dnia. Ich gusta tolerują również wszelkiego rodzaju plasteliny i masy, z których można ulepić coś naprawdę ciekawego.

Jakie zabawki sensoryczne podobają się dziewczynkom?

zabawki sensoryczneOne z kolei szaleją za mówiącymi lalkami, czy misiami. Po pierwsze, bo można je przytulić, uściskać lub urządzić dla nich przyjęcie z poczęstunkiem w salonie. Po drugie z misiami i lakami można razem śpiewać, jeść, a nawet tańczyć. Jest to rozrywka, do której małe panienki nie trzeba specjalnie namawiać.

Dziewczynki lubią również interaktywne książeczki. Po pierwsze dlatego, że są w nich ładne obrazki. Zdarza się, że można za ich pośrednictwem posłuchać melodyjnych piosenek. A gdy zbliża się wieczór, usłyszeć z ust mamy naprawdę wciągające bajki. Dziewczynki podobnie jak chłopcy ubóstwiają sensoryczną tablicę oraz plastelinę, ciastolinę lub modelinę, z których da się zrobić zwierzątka, roślinki, a nawet ludzi.

Czemu zabawki sensoryczne podobają się wszystkim dzieciom?

To proste, bo dzięki nim nie ma miejsca w ich życiu na nudę. Poza tym dzięki nim dostrzegają, że można się świetnie bawić nawet wtedy, gdy w pobliżu nie ma innych kompanów do psot. Po trzecie zabawkom sensorycznym trzeba uczciwie przyznać to, że na pewno nie są nudne, banalne i wyświechtane. Potrafią niejednokrotnie zaskoczyć swoich małych właścicieli.

Z jakich okazji daje się dzieciom zabawki sensoryczne?

Numer jeden są oczywiście Mikołajki. To dzień, w którym maluchy są wręcz zasypywane tego rodzaju prezentami. Zabawki sensoryczne wręcza się dzieciom także z okazji urodzin czy imienin. Nagminnie zdarza się, że zabawki sensoryczne są podstawowym upominkiem z okazji Dnia Dziecka.

Wtedy maluchy wręcz same domagają się od rodziców ciekawych i nietuzinkowych upominków. Pierwszy czerwca to dzień, w którym zwykle zawyżone wymagania maluchów w kwestii zabawek zostają całkowicie zaspokojone.