Czy warto kupić dziecku misia szumisia?

Nieprzespane noce to zmora wielu młodych rodziców. O ile noworodki w pierwszych dniach życia śpią zazwyczaj bez zarzutu, o tyle w kolejnych tygodniach wiele rzeczy jest je w stanie wybudzić. Jak ułatwić sobie pierwsze chwile z maluszkiem, koić go w płaczu i wyciszać podczas nocnych pobudek? Jednym z rekomendowanych w środowisku rodziców rozwiązań są misie szumisie.

Jak działa miś szumiś?

Historia misiów szumisiów nie jest wszystkim znana, jest za to bardzo ciekawa. Otóż młoda mama, założycielka firmy produkującej oryginalne misie szumisie, wpadła na pomysł produkcji tychże uspokajaczy, kiedy kolejną noc spędziła z suszarką w ręku nad… łóżeczkiem własnego dziecka. Okazało się, że owego malucha uspakajał dźwięk suszarki. Tak zwany biały szum jest podobny do tego, co słyszy dziecko, rozwijające się w łonie matki. Stąd dźwięk wydaje się mu znajomy, wyciszający i kojący. Stanie z suszarką w ręku nie wydaje się zbyt wygodne i bezpieczne, dlatego owa kobieta zdecydowała się zamknąć biały szum w bardziej przyjaznej formie – pluszowej maskotki.

Ile kosztuje szumiący miś?

Obecnie na rynku znaleźć można wiele form misiów szumisiów. Mogą to być małe misiaczki, głowy niedźwiadków czy pluszowe lemury i ptaki. W zależności od tego, jak duży jest pluszak, jego cena jest większa bądź mniejsza. Mechanizm ukryty w misiu może być regulowany. Oznacza to, że można różnicować głośność dźwięku. Na początku zasypiania można włączyć szum głośniej, a później go przyciszyć, by przez całą noc towarzyszył dziecku, nie budząc przy tym innych domowników. Misie szumisie w sklepie MrBobas mające wgrany tenże podgłaśniający się i ściszający mechanizm są droższe, niż te o jednolitym dźwięku.

Czy można czymś zastąpić misie szumisie?

Wiele osób zastanawia się, czy nie można zastąpić szumiącego misia czymś innym – choćby właśnie dźwiękiem suszarki czy białym szumem, włączanym z Internetu lub aplikacji. Oczywiście, jest to jakieś rozwiązanie, ale czy na pewno komfortowe? Włączona suszarka jest niebezpieczna pozostawiona bez kontroli. Z kolei jeśli chodzi o włączanie szumu z aplikacji – w każdej chwili może wyładować się telefon, ktoś zadzwonić albo włączy się reklama. Jak w takich warunków maluszek miałby się wyciszyć? Misie szumisie mają tę ogromną zaletę, że działają na baterie i są naprawdę doskonałe do zabrania na spacer, zawieszenia przy łóżeczku czy w wózku. Można poprosić kogoś misia szumisia w ramach prezentu powitalnego dla malucha. To na pewno miły i użyteczny prezent, który przypadnie do gustu naszemu dziecku.