Z jakich materiałów najlepiej kupować ubranka dziecięce?

Wybór odpowiednich ubrań dla malucha może być niekiedy kłopotliwy. Warto podczas zakupów zwracać szczególną uwagę nie tylko na sam ich wygląd, ale przede wszystkim na jakość materiałów, z jakich są wykonane. Potrzeba zakupu dobrych jakościowo ubranek dziecięcych wynika przede wszystkim z zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa skórze dziecka, która ma tendencje do alergii i podrażnień. Ubrania, z jakich materiałów będą najlepsze dla dziecka?

Bawełna organiczna i len

Bawełna organiczna i len to jedne z tych materiałów, które najczęściej można spotkać podczas zakupów dziecięcych ubranek. Nic dziwnego, gdyż tkaniny te świetnie przepuszczają powietrze, są wytrzymałe i przyjemne dla skóry małego człowieka. Oprócz tego len i bawełna organiczna są antyalergiczne i trwałe. Len dodatkowo jest higroskopijny, co pozwala uniknąć przykrych zapachów. Dodatkowo tkanina ta jest antygrzybiczna i bakteriobójcza oraz chroni skutecznie przed promieniowaniem UV. Bawełna organiczna z kolei jest bardzo odporna na częste pranie i przecieranie, a do tego jest miła w dotyku.

Ubranka bambusowe

Innym ciekawym materiałem, z którego wykonuje się ubranka dziecięce, jest bambus, który podobnie jak len ma działanie bakteriostatyczne i jest higroskopijny. Świetnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra oddycha. Babus jest też antyalergiczny, co sprawia, że jest idealny dla dzieci, których skóra jest nad wyraz wrażliwa i skłonna do podrażnień. Bambus to również bardzo dobra ochrona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.