Jak wybrać odpowiedni strój na WF dla dziewczynki i chłopca?

Strój na WF to niezwykle ważny element szkolnej wyprawki dla dziecka. Nie tylko gwarantuje mu komfort uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak się jednak okazuje, stosunkowo mało który rodzic jest w stanie powiedzieć, jak się powinno wybierać strój na WF dla dziewczynki lub chłopca. Czym się one powinny charakteryzować?

Wybieramy koszulkę na zajęcia sportowe

Od czego należy zacząć wybieranie stroju na WF? Kluczową sprawą jest to, jakiego rodzaju dziecko będzie miało koszulkę. Co bardzo ważne, kluczową jej cechą jest to, aby była uniwersalna. Musi sprawdzać się nie tylko podczas szybkich i dynamicznych zabaw i gier, lecz także podczas rozciągania i gimnastyki.

Kluczową sprawą jest to, aby koszulka była luźna, rozciągliwa i nie krepowała ruchów. Co więcej, musi być uszyta z przewiewnego i bezpiecznego materiału, aby dobrze przepuszczała pot i nie podrażniała skóry. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się klasyczna bawełna.

Czym powinny cechować się dobre spodenki na WF?

Oczywiście strój na WF dla chłopca lub dziewczynki to nie tylko koszulka, lecz także odpowiednie spodenki. Jak się okazuje, w tym wypadku na rynku jest dość spory wybór, ponieważ można zakupić maluchowi leginsy, spodenki dresowe czy też klasyczne szorty. Każda z tych wersji sprawdzi się doskonale, a wybór powinien być uzależniony od preferencji dziecka.

Oczywiście bardzo ważne jest to, aby spodenki były dobrze pobrane pod kątem rozmiaru, nie uwierały dziecka, ani też nie spadały z niego.

Nie zapominajmy o butach na salę gimnastyczną!

Podczas wybierania stroju na WF dla dziewczynki lub chłopca nie można zapominać także o tym, aby w jego skład wchodziło dobre obuwie. Musi się ono charakteryzować ogromną wygodą, bezpieczeństwem noszenia, a także dobrymi właściwościami amortyzującymi. Co bardzo ważne, koniecznie musi mieć także antypoślizgową podeszwę, aby dziecko mogło stabilnie poruszać się po sali gimnastycznej.

Co jeszcze jest ważne w tym wypadku? Kluczową sprawą jest to, aby buty były w odpowiednim rozmiarze. Jednym z większych błędów, który popełniają rodzice, jest kupowanie butów na wyrost.