W jaki sposób wybierać body niemowlęce dla naszego dziecka?

Każdy rodzic niemowlaka wie, że tak małe dziecko potrafi pobrudzić się już podczas śniadania, a z każdą kolejną godziną w trakcie dnia ilość zabrudzeń na jego ubranku potrafi się zwiększać. Nierzadko malucha trzeba przebierać, żeby prezentował się schludnie i było mu wygodnie. Najlepszym elementem ubioru jest body dla niemowlaka – umieszcza się je szybko na dziecku, także łatwo je zdjąć z ciała malucha. Jest ono uniwersalnym strojem dziecięcym dla niemowlęcia, wystarczy dołożyć do takiego zestawu dodatkowe spodnie czy sukienkę, żeby cała stylizacja była gotowa w kilka minut.

Co brać pod uwagę w czasie kupowania bodów dziecięcych?

Ciało niemowlaka zmienia się niezwykle szybko, każdy kolejny miesiąc to kilka centymetrów więcej. Kupując niemowlęce rzeczy, trzeba brać pod uwagę to, jak bardzo dziecko rośnie na tym etapie życia. Body dla niemowlaka występują w sklepach z odzieżą dziecięcą w różnych rozmiarach, przed rozpoczęciem zakupów, trzeba wiedzieć, jaki rozmiar dla naszego dziecka będzie odpowiedni. Nie może to być strój, ani za duży, ani zbyt mały, nie może ograniczać ruchów. Jeśli jest dobrze dopasowane do ciała, dziecko czuje się w takim stroju bardzo dobrze.

Jakie rodzaje bodów dziecięcych można zauważyć w sklepach?

Niegdyś w sklepach z odzieżą niemowlęcą można było zaobserwować mniejszy wybór bodów dla dziecka, obecnie jest tych produktów znacznie więcej, można zauważyć też wyraźny podział na body dziecięce przeznaczona dla chłopców i body dla dziewczynek, między innymi są to te, które zawierają sukienkę czy baskinkę. W ofercie występują między innymi body: z kołnierzykiem, z długim i krótkim rękawem, na ramiączkach, zapinane na ramieniu, wkładane przez głowę, kopertowe.

Jeśli body dziecięce to z jakim wzorem?

Różnorodność takich produktów można zauważyć także we wzorach, nie brakuje tutaj motywu zwierzęcego ukazanego w zabawny czy przyjazny dziecku sposób. Takie body niemowlęce mogą zawierać: kotki, pieski, świnki, krówki, ptaszki, nie brakuje też motywów roślinnych, kwiatowych, związanych ze samochodami, pojazdami. Takie motywy wskazują nierzadko, który produkt kupić dla dziewczynki, a który dla chłopca.