Modne czapki dla dzieci na zimę

Czapka dla dziewczynki na zimę powinna być bardzo ciepła, wygodna i musi ona idealnie pasować do kurtki lub kombinezonu. Mamy starają się zazwyczaj kupić uniwersalną czapkę, w której ich pociecha będzie mogła chodzić co najmniej kilka lat, gdyż będzie ona dostosowywać się do rosnącej główki. Jakie czapki dla dzieci można znaleźć obecnie w sklepach? Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego modelu? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Czapki dla dzieci, które najczęściej kupują mamy

Tak naprawdę czapka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Maluch do drugiego roku życia powinien mieć wiązaną, zabudowaną czapkę, która nie będzie spadać. Starszym dzieciom przeszkadza już wiązanie pod szyją, dlatego też dla nich rodzice wybierają najczęściej czapki „kominy” oraz czapki z materiałem, który można wywinąć i mieć pewność, że uszy dziecka będą w odpowiedni sposób chronione przed zimnem.

Jakie czapki dla chłopców, a jakie czapki dla dziewczynek wybrać?

Rodzice mogą zdecydować się na cały komplet zimowy, w którym znajduje się już ciepła czapka, szalik oraz rękawiczki. Mogą również tego typu zestaw skompletować samodzielnie. Ta druga opcja sprawdza się najlepiej u starszych dzieci, które nie chcą nosić już typowo dziecięcych kompletów. Dla chłopców zazwyczaj wybiera się czapki bez pomponów z delikatną grafiką na przodzie. Może to być kogo firmy, która wyprodukowała czapkę lub ciekawa grafika. Coraz częściej w sieciówkach odzieżowych znaleźć można czapki dla chłopców tutaj dostępne z bohaterami z bajek. Jaki siedmiolatek nie skusi się na czapkę z ulubionym bohaterem z filmu animowanego lub z gry komputerowej? Czapka dla dziewczynki będzie bardziej ozdobna, gdyż te uwielbiają wszelkie modele z pomponami i efektownymi ozdobami. Na ich czapkach musi się naprawdę dużo dziać. Czapki z kokardkami, ozdobnymi guzikami, cekinami, czy też sztucznymi warkoczami chyba nigdy nie wyjdą z mody. Większość małych dziewczynek uwielbia tego rodzaju okrycie na głowę, dlatego też mamy w sklepach poszukują takich ciekawych, oryginalnych i wyjątkowych czapek na zimę.