Jak wybrać pajace niemowlęce?

Pajace niemowlęce to jeden z najwygodniejszych elementów garderoby dziecięcej. Gwarantują komfort nie tylko maluchom, ale także ich rodzicom. To wygodny, dobrze dopasowujący się do skóry materiał, który jest jednocześnie bardzo praktyczny w użyciu. Czym jest pajac? To jednoczęściowy strój, który otula nogi, tułów, jak i ręce. Może być zapinany na kilka sposobów. Dostępny w wersji na lato, jak i na zimę.

Które pajacyki dla dzieci warto mieć w szafie?

Oferta pajacyków dziecięcych jest naprawdę duża. Producenci oferują między innymi wersje:

  • zapinane na napy,
  • zapinane na zamki błyskawiczne,
  • ze stópkami lub bez,
  • produkowane z najróżniejszych materiałów.

Dla noworodka, najlepiej wybrać miękkie pajacyki bawełniane zapinane na napy, które świetnie sprawdzają się do spania, szczególnie modele z zapięciem z boku. Taki pajacyk zapewnia dużą wygodę. Dla starszych dzieci lepiej sprawdzają się śpiochy bez stópek, czyli tak zwane rampersy.

Pajace niemowlęce a materiał

Materiał ma istotne znaczenie dla komfortu malucha. Wybierając tworzywo, należy jednak zwrócić uwagę na zastosowanie śpiochów. Jeśli są warstwą spodnią, konieczny jest model bawełniany, który zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, chroniąc przed przegrzaniem i poceniem się. Bawełna jest jednocześnie hipoalergiczna. W przypadku gdy pajac jest okryciem wierzchnim można wykorzystać welur czy polar, który jest ciepły i miły w dotyku. Zimą najlepiej wybrać ocieplany pajac na zamek, który ułatwia szybkie ściąganie i zakładanie ubrania. Pajace niemowlęce znajdziesz np. w sklepie Pinokio.pl.