Body niemowlęce – certyfikaty, które trzeba znać

Świadome podejście do zakupu ubrań jest coraz szerzej postulowane. Konsumenci są zainteresowani, w jaki sposób powstał produkt, z którym mają do czynienia i jaką drogę przeszedł zanim trafił w ich ręce? Szczególną uwagą, objęte są ubranka dla dzieci. Dlatego też, istnieje wiele certyfikatów zaświadczających o ich jakości i bezpieczeństwie. Poniżej opisane zostały najważniejsze z nich.

Certyfikat Bezpieczny dla Dziecka

Kupując odzież dziecięcą, np. niemowlęce body, warto zwrócić uwagę na to czy jest opatrzone certyfikatem – Bezpieczny dla Dziecka. Oznacza on, że materiał przeszedł testy laboratoryjne potwierdzające bezpieczeństwo jego użytkowania i bezpośredniego kontaktu ze skórą. Odzież z tym certyfikatem nie posiada substancji szkodliwych dla zdrowia.

Global Organic Textile Standard (GOTS)

Ważne oznaczenie, zwłaszcza dla zainteresowanych zakupem body z materiałów organicznych. Certyfikat GOTS zaświadcza, że odzież powstała w 95% z surowców naturalnych pochodzenia ekologicznego. Dodatkowo, znak ten gwarantuje, że podczas produkcji nie zostały użyte szkodliwe substancje typu: nikl, chrom, PVC oraz inne, mające szkodliwy wpływ na system hormonalny człowieka, chemikalia. Certyfikat ten, jest wymieniony w raporcie Greenpeace dotyczącym udziału różnych marek w detoksykacji świata odzieżowego.

Oeko Tex Standard 100

Popularny certyfikat, wydawany odzieży bezpiecznej w użytkowaniu, nieposiadającej w składzie substancji toksycznych, w stężeniu zagrażającym zdrowiu człowieka. Dotyczy to, między innymi, formaldehydów, chlorofenoli, barwników azowych lub alergizujących i metali ciężkich.

Zwracanie uwagi oraz poprawna interpretacja, zamieszczonych na ubrankach dla dzieci oznaczeń, pozwala dokonać właściwego wyboru przy ich zakupie. Warto sprawdzić certyfikaty kupując prezent typu, body na roczek dla chłopca. Jest to popularny ostatnimi czasy trend, a niestety, duża część tych produktów prezentuje, bardzo niską jakość. Certyfikaty zaświadczą o dobrej jakości odzieży oraz o jej dostosowaniu do potrzeb najmłodszych.